2019-09-23

Nauka pływania dla dzieci – naukowe spojrzenie na wady postawy

Nauka pływania dla dzieci - naukowe spojrzenie na wady postawy

Nie bez przyczyny mówi się, że ktoś się czuje jak “ryba w wodzie”. Różne gatunki zwierząt, a także ludzie, w akwenie mogą czuć się wyjątkowo dobrze i swobodnie. O dobroczynnym wpływie korzystania z basenów powiedziano już naprawdę wiele, w związku z czym należy w jak największym stopniu doceniać pozytywne właściwości spędzania czasu w wodzie. Warto rozwijać umiejętności pływackie u swoich pociech już od najmłodszych lat. Wiele badań naukowych dowodzi, że czynny trening pływacki przyczynia się do korygowania wad kręgosłupa, a tym samym pozwala niwelować wady postawy i poprawiać sprawność dzieci i młodzieży.

Szkoła pływania dla dzieci - sposób na poprawienie sprawności naszych małych pociech

Nastolatkowie są wyjątkowo narażeni na niewłaściwy rozwój układu kostnego. W wieku 8-14 lat następuje wyjątkowo szybki wzrost tkanek, który może powodować zwyrodnienia i wady postawy. Ryzyko nasila się, jeśli nasze dziecko ma niedostateczną ilością ruchu i siedzący tryb życia. Nie sposób wyeliminować tego drugiego, wszak nasz potomek lwią część swojego dnia spędza w ławce szkolnej. O ile siedzenie jest “wpisane w życiorys” naszego młodzieńca i wiele z tym nie możemy poczynić, to w znacznym stopniu możemy wpłynąć na jego aktywizację fizyczną. Jedną z najbardziej rozwojowych, ograniczających występowanie deformacji kostnych, propozycji na rozruszanie naszego dzieciaka jest basen. Nauka pływania dla dzieci Kraków to sposób na wypracowanie pozytywnych postaw i uzyskanie pożytecznych skutków. Trening pływacki ma niebagatelny wpływ na ogólną sprawność – sprzyja temu obustronna praca rąk i nóg. Naukowcy Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie dowiedli, że u dziewczynek i chłopców trenujących jeden ze stylów pływackich (motylkowy i klasyczny) poprawia się ogólna ruchomość kręgosłupa. Jest to szczególny dowód na to, że pływanie jest aktywnością, która powinna byś zdecydowanie polecana młodzieży ze względu na korzystny wpływ na zdrowie, rozwój i ograniczenie ryzyka powstawania wad kręgosłupa.

źródło: