szkola.aligator@gmail.com +48 501 036 604

Godziny otwarcia: 8:30-18:00

Nauka pływania dla dorosłych !

2019-12-31

Nauka pływania dla dorosłych !

Obecnie wydaje nam się, że świadomość rodziców jest większa niż kiedyś. Nie potrafią pływać i chcą aby ich dzieci nie miały z tym w życiu dorosłym problemów. Więc zapisują je na kurs, a sami w tym czasie obserwują zajęcia z trybun. Przecież też mogliby w tym czasie uczęszczać na kurs nauki pływania. Zwykle dzieci szybciej uczą się pływać ale nigdzie nie jest powiedziane, że jest to niemożliwie w wieku dorosłym. Powodzenie będzie zależeć od paru czynników wytrwałości, motywacji i oczywiście dobrego instruktora pływania.

 

Od razu uprzedzimy, że nie koniecznie nauka pływania będzie prosta. Większość osób dorosłych omija basen ponieważ mają przykre przeżycia z przeszłości, boją się wody. Każdy z nas jest inny i tak też mogą przychodzić postępy, w różnym tempie. Na pewno należy uzbroić się w cierpliwość. Nie zakładać, że jeśli wykupimy dwie lekcje nauki pływania przed wakacjami to nauczymy się pływać, jest to proces o wiele dłuższy.

 

Od czego zacząć ? samemu uczyć się pływać będzie raczej ciężko. Aby zbyt szybko się nie zniechęcić, zachęcamy od razy skorzystać z usług instruktora pływania. Doświadczenie, odpowiednie podejście oraz cierpliwość na pewno pomoże przy nauce pływania.

 

Jaki kurs pływania wybrać ? jest to decyzja indywidualna. Zawsze zachęcamy do zajęć grupowych nauki pływania, które mają wiele zalet. Mamy okazję spotkać nowe fajne osoby, a nawet czasami porywalizować – z pewnością będzie to dodatkową motywacją do regularnego uczęszczania na zajęcia.

 

Pamiętaj, że t.j. już wspomnieliśmy wytrwałość będzie kluczem do sukcesu. Nie nauczysz pływać się bez regularnych zajęć podobnie jest w innych rzeczach, których się uczymy. Bardzo ważne jest zaangażowanie! Czasem bywa, że kursant nie boi się wody, wystarczy wtedy przekazanie paru zasad i wskazówek, kursant może wówczas sam doskonalić swoje umiejętności.

 

Kiedy najlepiej zacząć ? najlepiej od razu! Nie czekaj, bo nie ma na co. Znajdź dobrą szkołę pływania i trenera, któremu zaufasz. Pamiętaj, że często z wiekiem postępy w nauce przychodzą coraz trudniej. Nie szukaj wymówek, że zaczniesz od nowego roku, dlaczego nie teraz?

 

Dla nas umiejętność pływania, jest niezbędna w życiu na jak pisanie czy czytanie 😉 nabyta raz pozostaje na całe życie!