szkola.aligator@gmail.com +48 501 036 604

Godziny otwarcia: 8:30-18:00

Mój pierwszy obóz

2020-01-02

Mój pierwszy obóz

Spotykamy się z pytaniem „kiedy dziecko wysłać na obóz” ?

Pytanie to nasuwa się chyba każdemu rodzicowi gdy widzi ofertę wyjazdów dla dzieci. Podobnie jak w nauce pływania ciężko jest wskazać jednoznaczny wiek.  Każde dziecko jest inne więc należy rozpatrywać wyjazd indywidualnie. Zdarzają się przypadki gdzie rodzice nie wysyłają 11 letnich dzieci bo twierdzą, że sobie nie poradzą, nie znaczy to, że tak samo jest w przypadku naszej pociechy. Jeździły z nami 6 latki, które świetnie bawiły się i integrowały z grupą.

Rodzicu sprawdź, czy dziecko jest gotowe na obóz? Przede wszystkim należy zacząć od obserwacji dziecka, oraz poruszania tematu wyjazdu. Sprawdź, czy dziecko tęskni  podczas nocowania poza domem u dziadków, koleżanki czy kolegi.

Co jeśli moje dziecko ma trudność z odnalezieniem się w grupie?

Z pewnością unikanie rówieśników nie będzie dobrym rozwiązaniem, ponieważ w ten sposób problem może tylko narastać i mieć poważne konsekwencje. Każdy z nas wie, że komunikatywność w życiu jest niezmiernie ważna. Bardzo dobrze wiemy , że dzieci z natury są otwarte, dlatego też warunki panujące na obozach i różny wiek uczestników są najlepszą z możliwych szkołą życia oraz nauką budowania relacji. Często po obozach dostajemy wiadomości od rodziców, że córka poznała nowe koleżanki z którymi spotyka się poza wyjazdami ze Szkołą Pływania Aligator. O taki efekt właśnie nam chodzi!

 

Jaki wyjazd wybrać dla dziecka?

Warto jest wybrać obóz, który zaciekawi dziecko. Należy przeprowadzić rozmowę, co interesuje nasze pociechy . Pamiętajmy, że dziecko powinno wrazić swoje zdanie i chęć uczestnictwa w obozie ponieważ to ono będzie na wyjeździe, a nie rodzic 😉

Czy dziecko poradzi sobie samo na obozie?

Drogi rodzicu pamiętaj, że dziecko nie jedzie na obóz samo. Zawsze ma wsparcie od opiekunów, którzy mają odpowiednie kompetencje. Organizujemy obozy już kolejny raz i ze satysfakcją możemy stwierdzić, że dzieci zawsze były zadowolone 🙂 !

Radzimy porozmawiać z organizatorem wyjazdów i rozwiać wszelkie wątpliwości.