szkola.aligator@gmail.com +48 501 036 604

Godziny otwarcia: 8:30-18:00

Zajęcia indywidualne czy grupowe – które wybrać ?

2020-03-19

Zajęcia indywidualne czy grupowe – które wybrać ?

Zajęcia indywidualne czy grupowe – które wybrać ?

Szkoła Pływania Aligator w swojej ofercie proponuje dzieciom i dorosłym lekcje indywidualne oraz grupowe.  Wybór formy zajęć to sprawa indywidualna, uzależniona od preferencji przyszłego kursanta. Lekcje grupowe prowadzimy sześć dni w tygodniu, osoba zapisująca się na zajęcia musi uczęszczać na lekcje minimum raz w tygodniu w wybranym przez siebie terminie. Dni oraz godziny zajęć są stałe i nie ulegają zmianie. Dzieciaki chodzą w tym samym składzie przez semestr, który zwykle trwa około pięciu miesięcy. Czym możemy się pochwalić? Dzieci po kursie pływania są bogatsze o nowe umiejętności pływackie oraz znajomości.

 

U nas nie znajdziecie zatłoczonych grup, bo stawiamy na jakość, a nie ilość. Zgodnie z regulaminem liczba dzieci nie może przekroczyć szcześć osób na jednego instruktora. Jest to optymalna liczba, dzięki której trener jest w stanie przeprowadzić efektywne lekcje. Dla porównania obowiązkowe zajęcia szkolne na basenie odbywają się w grupach 15 osobowych na jednego prowadzącego. Co więcej przy wyborze zajęć, proponujemy 4 poziomy umiejętności pływackie z podziałem na grupy wiekowe. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Możemy podzielić się z Wami naszym spostrzeżeniem, że lekcje grupowe przynoszą dzieciom wiele radości. Zabawa i rywalizacja powodują, że z chęcią wracają na nasze zajęcia.

U dorosłych zwykle panuje swobodna atmosfera. Nie ma instruktora, który by nie lubił lekcji ze starszymi adeptami. Jest czas na żarty i pracę, często wprowadzany przez nas celowy element rywalizacji to dodatkowy bodziec do motywacji i poprawy umiejętności pływackich.

Jako jedyna szkoła pływania proponujemy lekcje próbną, można przyjść i zobaczyć jak prowadzimy zajęcia. Wiele osób korzysta z tej możliwości, 99% nowych klientów zostaje u nas na lata. Tak naprawdę polityka ta została przez nas wprowadzona aby ocenić faktyczny poziom umiejętności oraz odpowiednio dopasować dziecko lub rodzica do grupy.

Część osób decyduję się na zajęcia indywidualne, klienci mają sporą dowolność w kwestii organizacji czasowej zajęć. Jest to istotne zwłaszcza dla osób aktywnych zawodowo, które pracują zmianowo, nieregularnie. W gronie zwolenników lekcji indywidualnych znajdziemy osoby o traumatycznych przeżyciach z wodą, sportowców którzy chcą poprawić detale w technice i wreszcie rodziców, którzy widzą swoje dzieci w zajęciach indwidualnych. Z pewnością zindywidualizowana forma zajęć pozwala na pełne skupienie instruktora na osobie uczącej się. Dodatkowym atutem jest elastyczność zajęć przejawiająca się doborem indywidualnych ćwiczeń adekwatnie do predyspozycji adepta.

Szanowni Państwo prosimy przemyśleć jaką się jaką formę pracy wolicie wybrać.

W razie pytań jesteśmy do dyspozycji.