szkola.aligator@gmail.com +48 501 036 604

Godziny otwarcia: 8:30-18:00

Jak pływać szybciej ?

2020-03-31

Jak pływać szybciej ?

Jest to pytanie, które zadaje sobie każdy adept pływania. Prędkość poruszania się w wodzie będzie zależeć od wielu czynników.

 

 Warto wymienić w pierwszej kolejności prawidłową technikę pływania, dzięki której podczas poruszania się w wodzie nie będziemy odczuwać zmęczenia. Dobrym przykładem jest obserwacja czołowych zawodników na świecie ich technika jest bez zarzutu, a w większości przypadkach zbliżona do modelu mistrzowskiego proponowanego w książkach o tematyce pływania. Ale za nim będziemy wyczynowymi pływakami. Posyłamy swoje dzieci na naukę pływania lub sami przystępujemy do kursu pływania dla dorosłych. Warto wiedzieć, że od samego początku bardzo ważny jest wykwalifikowany instruktor pływania, który odpowiednio poprowadzi kurs nauki pływania.  Rozpoczynając od adaptacji wstępnej z wodą mającej na celu oswojenie kursanta ze środowiskiem wodnym, nauką prawidłowego oddychania podczas pływania.

 

 Kolejnym krokiem będzie nauka poszczególnych styli pływackich rozpoczynając od najprostszego – stylu grzbietowego.

 

W procesie nauki pływania szalenie ważne są systematyczne ćwiczenia. Tak aby, nowe ruchy były wyuczone i w pewnym momencie wykonywane automatycznie. Musimy pamiętać, że każdy z nas posiada inne predyspozycje, są osoby którym wystarczy parę lekcji pływania inni potrzebują miesięcy aby poczuć się swobodnie w wodzie. Dla tych, którzy panicznie boją się wizyt na basenie lub mają traumatyczne przeżycia związane z wodą będziemy namawiać do skorzystania z indywidualnych lekcji pływania.

 

Obok zapisu na kurs pamiętajcie o dobrym nastawieniu. Motywatorem są określone cele, może to być udział w zawodach lub poprawa wyniku sportowego. Zajęcia na basenie powinny być przyjemnością, potraktujmy je jako czas dla siebie w trakcie, którego odpoczywamy od problemów i skupiamy się na sobie. Jak już wspomnieliśmy regularne uczęszczanie na basen nadaje rytm tygodniowy, a opłacony karnet motywuje nas do chodzenia na basen. Znaczenie ma też miejsce, w którym odbywają się treningi. Wybierajcie pływalnie, na której czujecie się komfortowo z profesjonalnym wyposażeniem oraz kadrą.