szkola.aligator@gmail.com +48 501 036 604

Godziny otwarcia: 8:30-18:00

Informator wiosna-lato w Aligatorze!

2020-05-05

Informator wiosna-lato w Aligatorze!

Drodzy rodzice!

 

Informator dla każdego Aligatora dotyczący najbliższych miesięcy.

 

Do rozpoczęcia wakacji zostało prawie dwa miesiące. W związku z tym chcemy przekazać nasze podejście do sytuacji jaka panuje w Polsce oraz jakie mamy warianty organizacji wakacyjnych miesięcy.

 

Na początek pragniemy zapewnić wszystkich którzy wpłacili już zaliczki na obozy, że wasze płatności są w 100% bezpieczne i z pewnością nie przepadną. Przypominamy, że jesteśmy wpisani do rejestru organizatorów turystyki  i odprowadzamy składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i w każdym przypadku nasze zobowiązania z tytułu przyjętych zaliczek są zabezpieczane obowiązującym prawem turystycznym.  Jednocześnie posiadamy wykupioną Gwarancję Turystyczną która zapewnia zwrot wpłaconych kwot w przypadku naszego bankructwa ( co nie będzie miało miejsca ;)).

 

Zapisy na nasze obozy letnie rozpoczęły się już w trakcie trwania ferii zimowych. Wszystkie trzy wyjazdy (Szaleństwo, Frajda, Surfer) cieszyły się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy rezerwacja 49% miejsc obozowych w miesiąc.  Niestety wprowadzenie stanu epidemiologicznego w Polsce spowodowało wstrzymanie naszych działań. 

 

W tym miejscu zachęcamy wszystkich zastanawiających się nad organizacją czasu wakacji dla swoich pociech na brak rezygnacji z wyjazdów oraz zapisywanie się na obozy (Letnie Szaleństwo, Letnia Frajda, Surfer).  Pozwoli Wam to mieć rezerwację miejsca na wyjazd a nam odpowiednie przygotowanie i zapewnienie niezbędnego bezpieczeństwa uczestników. Zaliczki od tych którzy zapiszą się od dnia dzisiejszego nie będą pobierane do momentu 100% potwierdzenia obozu. Pragniemy zaznaczyć, że nasze decyzje są i będą rozsądne i przemyślane.  Szczegóły i zapisy znajdziecie w zakładce obozy na naszej stronie internetowej www.szkolaaligator.pl

 

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy i kontaktu z ośrodkami  w których mamy rezerwacje. Każdy z nich w osobnym piśmie zapewnił nas, że będą odpowiednio przygotowani na przyjęcia grup dzieci i młodzieży zgodnie z wytycznymi i restrykcjami. Już od 04.05 zostały wdrożone nowe procedury sanitarne we wszystkich hotelach i ośrodkach wypoczynkowych.  Każda obozowa miejscówka jest terenem zamkniętym i ogrodzonym na który nie mają wstępu osoby z zewnątrz. 

To wszystko napawa Nas optymizmem i z nadzieją patrzymy w wakacyjną przyszłość.

 

Jeżeli jednak dostaniemy odgórny zakaz organizacji zorganizowanych wyjazdów grup dzieci i młodzieży to mamy przygotowany plan B. Możliwy jest praktycznie już teraz w małych grupach. Cały okres wakacji prowadzone będą półkolonie tematyczne, aktywne weekendy oraz jednodniowe wycieczki. Na każdym takim wydarzeniu będzie nie mniej atrakcji i rozrywki niż na wyjazdowych obozach. Plażowanie, wspinanie się, rowery, rolki, kajaki, gry zespołowe, podchody, surviwal, góry to tylko niektóre z atrakcji jakie będą czekać na dzieciaki.

 

Półkolonie będą trwały od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-16:00, aktywne weekendy od rana w sobotę do niedzielnego popołudnia. W przypadku półkolonii  będzie można wykupić cały turnus bądź wybrane dni.

 

Być może uda nam się zorganizować wspólny tygodniowy wyjazd rodzinny z programem atrakcji dla dzieci oraz rodziców. Jesteśmy w trakcie przygotowywania oferty. Minimalna jednak liczebność takiego wyjazdu to 15 uczestników. We wstępnym planie mamy naukę i doskonalenie gry  w tenisa, plażowanie, wycieczki piesze, wieczory przy ognisku, rodzinne rywalizacje, spływy kajakowe, wycieczki rowerowe i inne. Są to wstępne pomysły. Osoby które byłyby zainteresowane bądź zastanawiają się nad takim spędzeniem wakacji prosimy o informację. Pozwoli nam to na oszacowanie liczby uczestników.  Możemy zaplanować niezapomniane wakacje dla całej rodziny J

 

Jak wiecie z poprzednich emaili szykowaliśmy dla wszystkich Aligatorów (małych i dużych) nowość w naszej ofercie. Co to będzie dowiecie się już niebawem. Zdradzić możemy tylko, że będą to zajęcia cykliczne (kursy) grupowe oraz indywidualne na świeżym powietrzu.

 

Zgodnie z informacją z poprzedniego naszego kontaktu z Wami sposób zwrotów/przełożenia płatności dokonanych za obecny semestr na basenach w Niepołomicach i Krakowie będzie podany na początku Czerwca. Decyzja o zwrocie lub przełożeniu pieniędzy na kolejną edycje będzie zależała od Was.  Z naszej strony mamy prośbę o przenoszenie pozostałych pieniędzy na przyszłe kursy. Pozwoli nam to na dobry start po zakończeniu epidemii. Wasze pieniądze są w 100% bezpieczne i nie przepadną.

 

Na koniec z przykrością musimy poinformować o odwołaniu naszego corocznego pikniku rodzinnego planowanego na 30.05. Aligator jednak nigdy się nie poddaje i impreza już jest przełożona na 26 Września. Zarezerwujcie teraz ten termin na spotkanie z nami!