szkola.aligator@gmail.com +48 501 036 604

Godziny otwarcia: 8:30-18:00

Rolki w Niepołomicach!

2020-05-27

Rolki w Niepołomicach!

Od  tej wiosny zaczynamy szkolić również na rolkach w Niepołomicach. Aligator to świetny wybór dla osób chcących nauczyć się lub doskonalić umiejętności jazdy na ośmiu kółkach. Niezależnie od wieku czy doświadczenia, każdy może rozpocząć przygodę z rolkami. U nas odnajdziecie motywację i wskazówki do dalszych ćwiczeń.  Pomagamy Wam nabrać pewności i umiejętności w ramach zajęć grupowych oraz indywidualnych zaczynając od poprawnej pozycji poprzez  utrzymanie równowagi i odpowiedniego poruszania się kończąc na specjalistycznych dyscyplinach rolkowych.

 

OFERTA

 

Które zajęcia wybrać?

DZIECI

 

Żółtodzioby (poziom podstawowy dzieci)

Zajęcia dedykowane dla dzieci,które rozpoczynają swoją przygodę z rolkami.  Nauka jest prowadzona w formie zabaw i ćwiczeń, które prowadzą do nabrania podstawowych umiejętności. Jest to etap na którym uczestnicy będą starać się utrzymać prawidłową pozycje, równowagę oraz poruszać się w bezpieczny sposób. Czas trwania zajęć 45 minut

Od 5 lat

Jakie umiejętności nabierze dziecko na tym poziomie?

 • Równowaga
 • Bezpieczne upadanie i wstawanie
 • Płynna jazda na przód
 • Hamowanie
 • Zmiana kierunku jazdy
 • Kontrolowanie prędkości jazdy
 • Wykonywanie prostych podskoków i przysiadów
 • Początki jazdy tyłem
 •  

Orły ( poziom zaawansowany dzieci)

Jest to grupa dla dzieci, które opanowały wszystkie elementy z  poziomu podstawowego. Dzięki znajomości podstaw możemy zaproponować zupełnie nowy zestaw ćwiczeń i zabaw. Zajęcia są bardziej dynamiczne i wszechstronne.  Czas trwania zajęć 45 minut.

Jakie umiejętności nabierze dziecko na tym poziomie?

 • Jazda tyłem
 • Doskonalenie skrętów przodem i tyłem
 • Jazda na jednej nodze
 • Płynne przejście z jazdy przodem do jazdy tyłem
 • Przeplatanka przodem i tyłem
 • Utrzymanie równowagi przy prawidłowym wykroku
 • Chodzenie po schodach
 • Tricki slalomowe
 • Pokonywanie prostych przeszkód

 

DOROŚLI

Poziom podstawowy

Są to zajęcia dla wszystkich osób chcących nauczyć się poprawnego poruszania się na rolkach. Mają na celu opanowanie przez adepta swobodnej jazdy się i hamowania. Instruktor przekazuje praktyczne wskazówki które z pewnością przydadzą się z podczas samodzielnej jazdy na rolkach.  Kładziemy nacisk na ciągły progres, bezpieczeństwo i przełamywanie własnych barier. Wszystko to w towarzystwie miłej bezstresowej atmosfery i dobrej zabawy.  Czas trwania zajęć 45 minut

Jakie umiejętności nabierzecie na tym poziomie?

 • Równowaga
 • Jazda do przodu
 • Skręcanie równoległe
 • Hamowanie
 • Przeplatanka
 • Chodzenie po schodach
 • Bezpieczne upadanie i wstawanie

 

Poziom zaawansowany

Zajęcia są skierowane dla tych którzy  opanowali podstawowe umiejętności oraz czują się pewnie na rolkach.  Nie straszne są miejskie przeszkody i potrafią pokonywać dłuższe dystanse w zróżnicowanym terenie. Zapraszamy wszystkich którzy,  mają apatyt na coś więcej niż jazda na wprost. Wprowadzone będą elementy slalomu oraz tricków. Czas trwania zajęć 45 minut.

Jakie umiejętności nabierzecie na tym poziomie?

 • Jazda tyłem
 • Przeplatanka przodem i tyłem
 • Zmiana kierunków jazdy
 • Wykonywanie podstawowych tricków slalomowych
 • Przeskoki przez przeszkody
 • Płynne przejście z jazdy przodem do jazdy tyłem
 • Elementy jazdy szybkiej
 • Skoki na rolkach z obrotami

 

 

ZAJĘCIA INDYWIDUALNE

W naszej ofercie znajdują się także zajęcia indywidualne gdzie instruktor jest do dyspozycji jednego bądź dwóch kursantów. Jeśli zajęcia grupowe wydają Ci się nieodpowiednie bo chcesz, żeby poświęcić Ci 100% czasu jest to najlepszy wybór. Dzięki indywidualnemu podejściu szybko poznasz wszystkie sekrety jazdy na rolkach  i nauczysz się płynnej technicznej jazdy. Czas trwania zajęć 45 minut.

 

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZAJĘĆ???

Bezpieczeństwo podopiecznych na naszych zajęciach jest najważniejsze. Niezbędne jest jednak Wasze przygotowanie. Prosimy o żebyście zaopatrzyli się w niezbędne akcesoria.

 • Kask
 • Komplet ochraniaczy ( na kolana, łokcie, nadgarstki)
 • Rolki

 

CAŁOROCZNE ZAJĘCIA BEZ WZGLĘDU NA POGODĘ

Każdy wie, że w nauczaniu czegokolwiek najważniejsze jest systematyczne uczestniczenie w zajęciach. Dlatego wychodzimy naprzeciw klimatowi jaki panuje w Polsce. Dla nas najważniejszy  jest progres i zadowolenie. Zajęcia na rolkach odbywają się u nas przez cały rok bez względu na panującą porę. W zimie mamy zapewnioną salę sportową która umożliwia przeprowadzenie zajęć podczas złej pogody. Jedne zajęcia grupowe/indywidualne trwają 55 minut (z wyjątkiem żółtodziobów-45minut)  i odbywają się w na asfaltowym boisku w Puszczy Niepołomickiej. W razie niesprzyjających warunków, zajęcia są odwołane i będzie można je odrobić w innym terminie. U nas żadne zajęcia nie przepadają. Jeżeli odwołacie lekcje na minimum 24h przed planowanym rozpoczęciem to macie możliwość ją odrobić. Wszystkimi zajęciami zarządzacie przez platformę ActiveNow.

 

LOKALIZACJA ZAJĘĆ

Każda lekcja odbywa się na asfaltowym boisku w Puszczy Niepołomickiej. Jest to wyśmienite miejsce położone wśród drzew, które zapewniają cień i świeże powietrze.Dla rodziców jest to możliwość na spacer pobliskimi alejkami lub posiłek w pobliskim barze „Smak”. Na miejscu można zaparkować na parkingu który znajduje się około 200 metrów od miejsca zajęć. W zimie przenosimy się na halę sportową (lokalizację zostanie podana we Wrześniu).

 

 

PIERWSZE ZAJĘCIA PRÓBNE

Jeśli nie jesteście pewni czy waszym dzieciakom spodobają się nasze zajęcia to nie problem. U nas pierwsza lekcja jest próbna i niezobowiązująca. Dopiero po pierwszej godzinie decydujecie czy zostajecie z nami na dłuższy czas. Przyprowadźcie swoje dziecko, sprawdźcie jaką radość czerpią z jazdy na rolkach i sami przekonajcie się, że to świetna zabawa!

JAK SIĘ ZAPISAĆ?!

Zapisów na poszczególne zajęcia można dokonać przez formularz znajdujący się na stronie lub wysyłając wiadomość e-mail na szkola.aligator@gmail.com

 

HARMONOGRAM I CENNIK

 

Dane do przelewu:

EwaSzybowska Szkoła Pływania Aligator
ul.Rżącka 25, 30-687 Kraków
numer konta: 59 1050 1445 1000 0091 4904 4415

W tytule należy wpisać: Imię i nazwisko uczestnika, rolki, dzień (np. Jan Kowalski, rolki, środa)

W celu otrzymania faktury prosimy o wcześniejszą informację.