szkola.aligator@gmail.com +48 501 036 604

Godziny otwarcia: 8:30-18:00

Sprawdź co nas czeka w najbliższym czasie !

2021-05-27

Sprawdź co nas czeka w najbliższym czasie !

Dzień dobry!

Wielkimi krokami zbliżamy się do końca roku szkolnego. Przed nami okres wakacji, w którym każdy funkcjonuje inaczej niż przez pozostałą cześć roku. Nie inaczej jest w Aligatorze. Czeka nas aktywny okres, w którym mamy wiele propozycji dla Państwa pociech.

CZERWIEC

               Do 25.06 na wszystkich basenach prowadzimy regularne zajęcia z pływania. Jest to możliwość na odrobienie nieobecności, które Państwo zgłaszali. Jeżeli ktoś planuje wcześniejsze wakacje to zachęcamy do nadrobienia obecności już przed planowanym urlopem.

Dla osób, które zapiszą się na kurs wakacyjny będzie możliwość odrobienia nieobecności z kursu wiosennego.

KARTA PŁYWACKA

Po raz kolejny organizujemy egzamin na Kartę Pływacką. Jest to dokument wydawany przez PROFIT Ratownictwo Wodne, które poświadcza umiejętność pływania osoby, której została wydana. Warto też wiedzieć, że Karta Pływacka jest ważna bezterminowo.

W tygodniu 7-13.06  każda chętna osoba będzie mogła podejść do sprawdzianu na KARTĘ PŁYWACKĄ. Sprawdzian odbędzie się podczas cotygodniowych zajęć  pod okiem instruktora prowadzącego. W celu zgłoszenia prosimy o wysłanie e-maila (szkola.aligator@gmail.com) wraz z imieniem i nazwiskiem dziecka podchodzącego do próby zaliczenia. Koszt karty to 40zł. Podczas testu przeprowadzone będą 2 próby :

200 m w tym 50 m stylem grzbietowym,

 5 m pod wodą,

skok ze słupka na nogi.

Karty będzie można otrzymać w kolejnym tygodniu po zaliczeniu.

 

 

WAKACYJNE KURSY PŁYWANIA

               Na basenie przy II Pułku Lotniczego oraz na Krytej pływalni w Niepołomicach będziemy organizować wakacyjne kursy nauki pływania. Na każdej z powyższych lokalizacji będzie możliwość zapisania się na okres Lipiec-Sierpień. Pierwsze zajęcia rozpoczną się w pierwszym tygodniu wakacji. W sumie przewidziane jest 9 zajęć w terminie 28.06-27.08. Zdajemy sobie sprawę, że wiele osób wyjeżdża na długo wyczekiwane urlopy. U nas żadna zgłoszona nieobecność nie przepada. Wiedząc z wyprzedzeniem o wyjeździe mogą Państwo odwołać udział w zajęciach i nadrobić nieobecność już przed wyjazdem. Dodatkowo, jeżeli nie zdążą Państwo odrobić nieobecności do końca wakacji a zapiszą dziecko na semestr jesienny, niewykorzystane impulsy na odrobienie będzie można wykorzystać w późniejszym terminie. Szczegóły dotyczące terminów zapisów podamy po otrzymaniu informacji od kierowników basenów.

 

ROLKI W WAKACJE

               W trakcie wakacji kontynuować będziemy także szkolenie na rolkach w Puszczy Niepołomice. Zachęcamy wszystkie osoby do aktywnego spędzenia czasu i rozpoczęcia przygody na rolkach. Do kursu można się dopisać w każdym momencie trwania edycji. Jeździć będziemy od początku Lipca do końca Sierpnia. O zapisach poinformujemy w kolejnym e-mailu.

 

OBOZY I PÓŁKOLONIE

 

               Letnie Szaleństwo, Frajda, Mój pierwszy obóz zostały wyprzedane do ostatniego miejsca. Na Surfera jest miejsce dla ostatniej chętnej osoby.  Zapraszamy na Rejs Mazury. Jest to nowość w naszej ofercie i okazja na spróbowanie czegoś nowego. Obóz ma formę wędrowną z programem edukacji żeglarskiej dla dzieci podczas, którego staramy się zarazić uczestników pasją do żeglarstwa. Dzieci podczas obozu nauczą się najważniejszych węzłów, teorii żeglarstwa, podstaw manewrowania jachtem. Współpraca, wspólne przygotowanie posiłków oraz noclegi na „łajbie” to najlepszy sposób na integrację i spędzenie czasu w gronie rówieśników.

               Półkolonie w Krakowie i Niepołomicach to świetna okazja na aktywne spędzenie czasu w mieście. Pomimo, że nie wyjeżdżamy poza miejsce zamieszkania, każdy dzień to mnóstwo atrakcji z których skorzystają Państwa dzieciaki. Dzieci będzie można zostawić pod naszą opieką już o 7:45 i odebrać najpóźniej o 16:15.

Półkolonie Kraków 12-16.07; 9-13.08

Półkolonie Niepołomice 05-09.07; 2-6.08

Szczegóły i zapisy na: https://szkolaaligator.pl/lista-obozow-2021/