szkola.aligator@gmail.com +48 501 036 604

Godziny otwarcia: 8:30-18:00

Rejs Mazury

Miejsce

Szlak jezior mazurskich (północ)

Termin

30.07-06.08.2022

Cena 1890 zł Zadatek

700zł

Wiek

10-16 lat

Akceptujemy

BON TURYSTYCZNY

Profil

Żagle


Tydzień na łajbie!

Lato wśród krainy jezior mazurskich to będzie wyjątkowy czas!!! Zapraszamy do spędzenia tygodnia wakacji na żaglówkach.  Rejs po mazurach to 7 dni „zwiedzania” krainy polskich jezior otoczonych pięknymi lasami. Całość stanowi świetną bazę do uprawiania żeglarstwa. Czekają na nas miejsca, w które nie można dotrzeć na własnych nogach, a wspaniałe widoki i powalające zachody słońca w pełni zastępują telefony, telewizory i domowe udogodniania!  Na rejs zapraszamy wszystkich, zarówno dzieci i młodzież, która miała styczność z żeglarstwem oraz tych, którzy dopiero zasmakują tej wspaniałej przygody po raz pierwszy. Obóz przyjmie formę wędrownego podczas którego każdy uczestnik pozna podstawy manewrowania jachtem, nauczy się teorii oraz najważniejszych węzłów. Jest to świetny wstęp, ułatwiający zdobycie w przyszłości Patentu Żeglarza. Oprócz żeglowania na obozowiczów będzie czekał cały program dodatkowych aktywności na lądzie i w wodzie.

Nocleg

Uczestnicy obozu zostaną zakwaterowani na 8 osobowych jachtach typu Antila 27 (6 obozowiczów plus opiekun w osobnej kajucie). Są to nowe żaglówki z roczników 2018-2021. Codziennie będziemy nocować w innym miejscu co zapewnia niepowtarzalność każdego dnia. Poza portami z pełnym zapleczem sanitarnym i gastronomicznym zatrzymamy się na nocowanie na dziko, gdzie będziemy mieli okazję rozpalić klimatyczne ognisko przy blasku gwiazd i odśpiewać szanty. Każdy jacht wyposażony jest w kuchenkę, zlew, zbiornik wody pitnej, radio CD, oświetlenie, instalację elektryczną, wc, silnik, stolik w kokpicie. Doświadczona kadra posiadająca odpowiednie kwalifikacje oraz komplet środków ratunkowych i kamizelek zapewni bezpieczeństwo uczestników. Podczas postoi w portach będzie możliwość skorzystania z prysznicy (około 10zł/prysznic).


Wyżywienie

Dla „odmiany” tutaj też będzie wyjątkowo 😊 Posiłki będziemy wspólnie przygotowywać na żaglówkach. Ich wyposażenie zapewnia nam możliwość przygotowania wszystkiego na co będziemy mieć ochotę. Wspólne śniadania o poranku z widokiem na jezioro to prawdziwa „magia”. Dzieciaki będą miały okazję nabrania samodzielności przy pomocy wychowawcy. Nie bójcie się o swoje pociechy. Każdy będzie mógł zjeść to co lubi najbardziej, a przy przygotowaniu pomoże kadra. W zależności od miejsca postoju obiady będziemy jeść w marinach portowych lub przyrządzać sami. Podczas wieczorów przy blasku ogniska będzie możliwość usmażenia kiełbaski oraz upieczenia chlebka. Obozowy kociołek pozwoli na przygotowanie wspólnych dań z ognia. Przez cały wyjazd dzieciaki będą miały nieograniczony dostęp do wody.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Startujemy z portu Stranda pod Giżyckiem (https://www.czarteryklubmila.pl ) i stamtąd też czarterujemy jachty. Podczas tygodnia żeglugi zwiedzimy północny szlak wielkich jezior mazurskich. Dokładny plan trasy wraz z miejscem noclegów będzie znany na dwa tygodnie przed wyjazdem.

Jak będziemy się bawić

Jest to z pewnością wyjątkowy obóz, a w zasadzie rejs. Już samo pływanie jachtami żaglowymi to coś niesamowitego. Do tego dochodzi nocowanie na nich, wspólne gotowanie, codzienne ogniska oraz wędrowny tryb tygodniowego życia. Ten niebanalnie spędzony czas z pewnością zostanie zapamietany przez uczestników na długo! W trakcie rejsu na każdym z jachtów sternik prowadzi szkolenie żeglarskie. Każdy z załogantów wielokrotnie zasiądzie za sterem, zostanie szotmenem. W ten tydzień nauczymy się współpracy, utrzymania porządku, szacunku do pozostałych uczestników. Poza żeglowaniem czekają na nas dodatkowe atrakcje, które z pewnością przypadną do gustu obozowiczom.

Żeglowanie

z portu będziemy wypływać o 9 a w kolejnym cumować w okolicach 15.

Teoria żaglowania

każdy nauczy się podstawowych pojęć, węzłów oraz będzie miał okazję do pokierowania jachtem pod okiem kapitana.

Ogniska

będziemy rozpalać ogniska nad samym jeziorem przy blasku gwiazd. Asystować będą nam szanty i smakołyki z ogniska.

Podchody

coś na co każdy obozowicz czeka. Wykorzystamy super tereny do przygotowania wyjątkowej edycji.

Wieczorne gry terenowe

każdy uczestnik będzie wyposażony w latarkę z którą wykona specjalną misje.

Plażowanie

codziennie inna plaża i możliwość chillu nad jeziorem to kwintesencja wakacji.

Gry zespołowe

siatkówka plażowa, piłka nożna, koszykówka – do wyboru do koloru, kto na co będzie miał ochotę.

Flagi

dwa zespoły w skład których wchodzą wychowawcy. Jedna z ulubionych gier terenowych nie tylko dzieci.

Color fun

to wizytówka naszych obozów! Dzieciaki to uwielbiają, my też 😀

Wyobraźnia naszej kadry

u naszej kadry aż roi się od pomysłów na spędzenie czasu w niebanalny sposób.

Kuchnia polowa

przygotuj posiłek w warunkach polowych z wykorzystaniem ogniska oraz kociołka.

Survival

budowanie szałasu, sztuka kamuflażu, poszukiwanie jedzenia– życie w lesie nie będzie Ci już straszne.

Mega zjeżdżalnia wodna!

przycumujemy do jednego z portów, w którym zaliczymy mnóstwo zjazdów wprost do jeziora.

Pakiet integracyjny

dobrze znane i lubiane gry planszowe, berki, skoki w workach, wyścigi.

CO Z KORONAWIRUSEM???

Czasy są niepewne. My jednak patrzymy optymistycznie w przyszłość i liczymy, że obozy letnie odbędą się tak jak odbyły się zimowe. Jesteśmy przygotowani na wszelkie wytyczne MZ. W przypadku odgórnego odwołania obozów CAŁA KWOTA zostanie Państwu zwrócona.

BON TURYSTYCZNY 500ZŁ

Na każdym naszym wyjeździe można wykorzystać Polski BON TURYSTYCZNY o wartości 500zł. Zainteresowane osoby prosimy o zgłoszenie chęci skorzystania przy zapisach.


Dodatkowe informacje

UBEZPIECZENIE – w obecnych czasach zachęcamy do skorzystania z UBEZPIECZENIA OD KOSZTÓW REZYGNACJI Z WYJAZDU, dane do ubezpieczyciela UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. oraz wszelkie szczegóły (kontakt ul. Kalwaryjska 35A, 2 piętro, lok. 211 30-504 Kraków kom. (+48) 608 841 379 tel. (+48) 12 656 10 53, e-mail:  urszula.otrysko@uniqapolska.pl. Ubezpieczenie nie jest obowiązkowe a DOBROWOLNE klient wykupuje je we własnym zakresie.

 Zastrzegamy prawo do zmiany programu w  przypadku złych warunków atmosferycznych bądź przyczyn losowych. 

 

Dla każdego coś fajnego!

Z naszego obozu nikt nie wyjedzie z pustymi rękami. Poza workiem nowych doświadczeń i znajomości każdy otrzyma od nas okolicznościowy upominek przygotowany specjalnie na wyjazd. Dzięki temu sięgając po niego w domu będzie można przypomnieć sobie najlepsze chwile minionych wakacji i wyobrazić sobie już te w kolejnym roku. Na zakończenie pobytu wszyscy otrzymają  wyjątkowy medal.  CODZIENNA FOTORELACJA pozwoli rodzicom śledzić obozowe poczynania swojej pociechy a po powrocie ułatwi opowieści dzieciaków :).

Jesteśmy wyjątkowi jak nasze wyjazdy 😉

Tworzymy wyjątkowe wyjazdy od lat, wypełnione atrakcjami i niezapomnianymi chwilami gdzie dzieciaki spędzają czas aktywnie i bezpiecznie. Każdy nasz wyjazd różni się od poprzedniego. Wszystko to za sprawą naszej kadry w głowach której aż roi się od nowych pomysłów. Pasja do pracy z dziećmi oraz zamiłowanie do sportu sprawiają, że bawimy się równie dobrze jak dzieci. Jesteśmy wyjątkową firmą. Prawdopodobnie jako jedyni organizatorzy i właściciele bierzemy czynny udział we wszystkich naszych wyjazdach czuwając nad organizacją i bezpieczeństwem wyjazdów. U nas nikt nie wraca do domu z pustymi rękami. Poza bagażem nowych doświadczeń, umiejętności oraz znajomości, każdy uczestnik dostaje obozowy gadżet, wyjątkowy dyplom oraz niepowtarzalny medal. Nie czekajcie z zapisami! U nas liczba miejsc jest ograniczona, a większość z nich jest zajmowana przez stałych obozowiczów.

Sprawdzona kadra

Jesteśmy pasjonatami, dużymi dziećmi, sportowcami, zespołem młodych ambitnych ludzi. Aligator to świetnie zgrana paczka uwielbiająca pracę z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Nic nie daje takiej satysfakcji jak przekazanie wiedzy drugiemu człowiekowi. I powiemy wam tak- jesteśmy szczęściarzami bo mamy chyba najbardziej wdzięczną „prace” jaką można sobie wymarzyć.  Młodość a zarazem doświadczenie to idealna mieszanka która daje świetny efekt końcowy w postaci zadowolonych klientów. Cechuje nas zaangażowanie, wiedza teoretyczna oraz praktyczna jak i bardzo dobry kontakt z podopiecznymi W naszej kadrze znajdziecie byłych zawodników nie tylko pływania, są także siatkarze, tenisiści, narciarze, rolkarze, piłkarze, wioślarze., żeglarze.

WYLOGOWANI 🙂

Misją naszego wyjazdu jest inspirowanie młodych ludzi do poszukiwania własnych pasji, poprzez bezpieczny, aktywny wypoczynek oraz zachęcanie do kreowania własnej przestrzeni pełnej wyzwań, zabawy i przyjaźni. Zaspakajając głód przygody, otwieramy horyzont możliwości wszechstronnego rozwoju młodego człowieka. Przebywając tydzień na jachtach nie będzie możliwości korzystania z telefonów podczas gdy jesteśmy na wodzie. Prąd na żaglówce będziemy wykorzystywać do ważniejszych rzeczy niż ładowanie telefonów. Każdy rodzic będzie mógł skontaktować się z kierownikiem obozu. Dzieciaki będą miały dostęp do telefonów po godzinie 16 na czas około 1,5 godziny. Ta zasada panuje u nas na każdym obozie i sprawdza się w 100%.  Dzięki temu jesteśmy wolni od elektro zamętu, a podczas integracji i zabawy zapominamy o telefonach.

Cena 1890 zł zawiera

Transport Kraków-Mazury-Kraków

Czarter Jachtów

Program pełen atrakcji!

Noclegi na żaglówkach

Trzy posiłki
śniadanie, obiad,
kolacja

Ubezpieczenie NNW

Obozowy gadżet niespodzianka/nagrody

Dostęp do wody 24 h

Fotorelacje

Opiekę wykfalifikowanej kadry posiadającej odpowiednie uprawnienia

Opiekę medyczną

Opłaty portowe


Cena nie zawiera

Opłat za prysznic/wc w portach- odpowiednio około 10zł i 4zł (zbierane przez kierownika w danym porcie od wszystkich obozowiczów).

Dane do przelewu:

Frajda Travel s.c. Ewa Szybowska Artur Szybowski Senatorska 17/7, 30-106 Kraków NIP: 6772475002

Numer nowego konta bankowego: 49 1050 1445 1000 0092 9388 0630 Tytuł do przelewu: imię i nazwisko dziecka, wybrany obóz/event

ZNIŻKI

50zł zniżki na drugie dziecko na obozie

50zł zniżki na drugi i każdy kolejny wyjazd

*zniżki nie łączą się

Dokumenty do Pobrania

Karta kwalifikacyjna

Umowa

12

lat
doświadczenia

800

zadowolonych
dzieci

37

wyjazdów
na obozy

Opinie