Zadzwoń do nas! +48 501 036 604

Jaki powinien być instruktor pływania ?

2019-10-19

Jaki powinien być instruktor pływania ?

Wielu z Was zastanawia się jaki powinien być instruktor pływania, mając na uwadze bezpieczeństwo i dobro swoich pociech. Jakie umiejętności oraz cechy charakteru powinny go wyróżniać ?

Jak zostać instruktorem pływania?

Ze strony formalnej instruktor pływania powinien mieć ukończone 18 lat, posiadać minimum wykształcenie średnie, oraz zaświadczenie o niekaralności. Oczywiście niezbędne są odpowiednie kwalifikacje w postaci zdanego kursu instruktora pływania. Można to łatwo sprawdzić, ponieważ po skończeniu kursu, każdy uczestnik otrzymuje legitymację, która poświadcza uprawnienia zawodowe.

Jakimi umiejętnościami powinien cechować się trener pływacki?

Ponadto niezmiernie ważne są umiejętności i doświadczenie, dużym atutem będzie zawodniczo wyszkolona technika pływania. Bez wątpienia instruktor pływania powinien wykazywać umiejętność odpowiedniego podejścia do swoich podopiecznych. Cechować się: cierpliwością, przyjaznym usposobieniem i pasją do pływania.

Nauka pływania tak dla dzieci, jak i dorosłych musi być ciekawa i zachęcająca. Powszechnie wiadomo, że nasze maleństwa to wymagający klienci, których instruktor albo do siebie przekona, albo nie. Instruktor pływania musi więc wykazywać się kreatywnością w przekazywaniu wiedzy podczas kursu pływania.


Powszechnie wiadomo, że najlepiej wykonują swoją pracę Ci, dla których jest ona pasją